Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Informacja
Najlepsze prezenty dla 3-latka, według terapeuty dziecięcego

Jeśli chodzi o dorastanie jako człowiek, trzy lata to wielka sprawa. „Mają teraz prawdziwe osobowości. To prawdziwi ludzie. Po pojawieniu się języka mogą wyrazić swoje uczucia i przeprowadzić prawdziwą rozmowę z tobą, ludźmi, których nie znają, oraz przez telefon z ludźmi, których nie widzą ”,

 

Image result for animacja prezenty dla 3 latka

 

 

Dlaczego modułowe zabawki są lepsze

Badania wykazały, że modułowe zabawki konstrukcyjne są potężnymi narzędziami do nauki dla małych dzieci, ponieważ są naprawdę otwarte, zachęcając do kreatywnego i kreatywnego uczenia się poprzez samodzielną zabawę.

 

 

Blog chmura tagów
Gry edukacyjne dla dwulatka

Dla dwu-trzyletnich dzieci proponujemy Little Memo od Djeco, grę trenująca pamięć wzrokową. W tej grze dzieci starają się zapamiętać położenie wszystkich figurek zwierząt, a następnie zamykają oczy. Następnie ktoś chowa jedno ze zwierzątek pod pudełkiem, pozostali starają się odgadnąć, jakie zwierzątko zostało ukryte. Pierwsze dziecko, które poda poprawną odpowiedź zdobywa żeton.

Drugą naszą propozycją jest gra planszowa - Little Association jest to gra, która zachęca do komunikacji między rodzicami i ich najmłodszymi pociechami. Pomaga ona również  w poznawaniu i oswajaniu otaczającej malucha rzeczywistości,  w tym różnych środowisk. Gra zawiera trzy figurki zwierząt - królika, krowy i żaby. Królik mieszka w ogrodzie warzywnym, krowa na łące, a żaba w stawie. W zależności od wyciągniętej karty, zwierzę musi wylądować w odpowiednim środowisku.

Przykładowo: do którego zdjęcia należy marchewka? Do ogrodu warzywnego! Szybko, królik musi wylądować na karcie "ogród warzywny" …

 

Kolejną naszą propozycją dla najmłodszych dzieci jest Gra oparta jest na bestsellerowej serii książek Akademia Mądrego Dziecka -  Pierwsza gra Mniam. Gra ma na celu: naukę nazw kolorów, naukę nazw owoców i warzyw, naukę liczenia i określania ilości ( kto ma więcej).

Zabawa polega na tym, że gracze rzucają kostką i starają się zdobyć jak najwięcej soczystych owoców i warzyw. Gracz, który schrupie ostatni przysmak ze stołu, dostaje w nagrodę owocowy sok. Gra wspomaga rozwój intelektualny i poznawczy dwulatka.

 

Gra planszowa dla najmłodszych Wyścig to nasza kolejna propozycja francuskiej firmy Djeco. Zasady gry są proste. Kolor na kostce decyduje gdzie gracz ma się udać. Jeśli wypadnie kwiatek gracz przesuwa się na kolejny kolor na którym właśnie stoi. Jeśli wyrzuci pszczółkę, przesuwa się do tyłu na kolor na jakim stoi.  Pierwsze zwierzątko, które dojdzie do mety, wygrywa. Podczas zabawy w tą grę dziecko  ćwiczy spostrzegawczość i uczy się logicznego myślenia.  

Godną uwagi grą dla dzieci powyżej drugiego roku życia jest gra zręcznościowa - Balansujące żabki. Celem gry jest umieszczenie wszystkich żabek na liliach wodnych zbudowanych z jak największej ilości elementów. Za każdy ustawiony element gracz otrzymuję żeton. Wygrywa ten, kto po umieszczeniu wszystkich żabek na planszy gry posiada największą ilością żetonów. 

Gry edukacyjne dostosowane do wieku dziecka mają wspaniałe właściwości: spostrzegawczość, koncentrację, wyzwalają kreatywność, poszerzają wiedzę o świecie.  Uczą radzenia sobie z własnymi emocjami, cieszenia się sukcesem i godzenia z przegraną. Przy wyborze gry oprócz walorów edukacyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na jakość jej wykonania. Co prawda dzieci w tym wieku, nie próbują już wszystkiego co wpadnie im do ręki, jednak wszystkie elementy przechodzą szerokie testy wytrzymałościowe. Pamiętajmy! Kompletując gry dla dziecka powinny być one zróżnicowane, aby ćwiczyły różne sprawności. 

 

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
* Dołącz do nas *
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl