Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Informacja
Najlepsze prezenty dla 3-latka, według terapeuty dziecięcego

Jeśli chodzi o dorastanie jako człowiek, trzy lata to wielka sprawa. „Mają teraz prawdziwe osobowości. To prawdziwi ludzie. Po pojawieniu się języka mogą wyrazić swoje uczucia i przeprowadzić prawdziwą rozmowę z tobą, ludźmi, których nie znają, oraz przez telefon z ludźmi, których nie widzą ”,

 

Image result for animacja prezenty dla 3 latka

 

 

Dlaczego modułowe zabawki są lepsze

Badania wykazały, że modułowe zabawki konstrukcyjne są potężnymi narzędziami do nauki dla małych dzieci, ponieważ są naprawdę otwarte, zachęcając do kreatywnego i kreatywnego uczenia się poprzez samodzielną zabawę.

 

 

Blog chmura tagów
Zabawki interaktywne
Zabawki interaktywne

Czym są zabawki interaktywne? 

Zabawki interaktywne, podobnie jak zabawki edukacyjne wspomagają rozwój dziecka. Takie zabawki, pozwalają na wspieranie rozwoju dziecka na wielu polach, zarówno jeśli chodzi o zdolności umysłowe, oraz wspomagają sprawność fizyczną. Działają niemal na wszystkie zmysły, rozwijają słuch, wzrok, dotyk. Za pomocą zabawek interaktywnych najmłodsze dzieci mogą poznać kolory, dźwięki, liczby, alfabet, a przez dotyk również kształty oraz formy. Takie zabawki wydają dźwięki, grają melodie, a nawet wypowiadają słowa czy krótkie zdania. 

Zabawki interaktywne uczą logicznego myślenia, oraz reakcji na różne bodźce. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wchodzą w interakcję z dzieckiem.

Na co zwracać uwagę, kupując zabawki interaktywne?

    • bezpieczeństwo - warto upewnić się, czy posiadają odpowiednie certyfikaty. Kupuj zabawki od sprawdzonych producentów.
    • certyfikat CE - certyfikat ten potwierdza, że produkt spełnia szereg restrykcyjnych wymagań  (np. dotyczących materiałów czy wytrzymałości).
    • oznaczenie wiekowe - ponieważ zabawki interaktywne przystosowywane są do możliwości rozwojowych maluchów. Zupełnie inna zabawka zadowoli dziecko w wieku przedszkolnym, a inna zainteresuje niemowlę.
    • natężenie dźwięku - na rynku bardzo dużo jest zabawek, które wydają zbyt głośne dźwięki dla delikatnych uszu dziecka. Warto sprawdzić przed zakupem, czy jest możliwość regulowania głośności.

Wśród wielu zabawek interaktywnych wybraliśmy kilka propozycji. Najmłodszych maluszków z pewnością zachwyci Interaktywna mówiąca ośmiornica od Smily. Zabawka wibruje i przesuwa się po płaskiej powierzchni, gra melodie, wypowiada krótkie frazy i uczy cyferek. Ośmiornica zachęca do aktywności fizycznej, dlatego doskonale sprawdzi się również podczas nauki raczkowania i chodzenia.

Interaktywna mówiąca ośmiornica

Nieco starsze dzieci z zainteresuje Misiek Lelek od Clementoni. Ten pluszowy przyjaciel nauczy dziecko pierwszych liter, cyfr, kształtów i kolorów. Miś potrafi grać piosenki i wypowiadać zabawne rymowanki.

 

Trzecia nasza propozycja to Leniwiec Slowy od Tm Toys dostępny w kolorze różowym i turkusowym.  Ten zabawny zwierzak obraca się i reaguje na dźwięki powtarzając kwestie lub śmiejąc się. 

Leniwiec Slowy

Starsze dziewczynki uwielbiają laleczki Cry Babies od Tm Toys, są to laleczki, które uczą opiekuńczości i odpowiedzialności. Przykładem może być Lalka Cry Babies Kristal, która wymaga opieki, gdy jest przeziębiona i zaczyna kaszleć, wówczas należy podać jej syrop na kaszel. Gdy nie ma smoczka zaczyna płakać prawdziwymi łzami. 

 Lalka Cry Babies Kristal

Niezaprzeczalnymi zaletami zabawek interaktywnych jest fakt, iż motywują dziecko do nauki oraz wspomagają jego rozwój. Stanowią również znaczne ułatwienie w przyswajaniu nowych umiejętności i rozwijaniu dotychczasowych. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka i jego zainteresowań potrafią skutecznie zająć dziecko na długi czas.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
* Dołącz do nas *
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl